Ledelse

Jesma Hovedkontor, Danmark 

Palle Serup

CEO / Ejer

ps@jesma.dk

+45 27 22 39 11

Carsten Jensen

CFO

carsten.jensen@jesmagroup.com

+45 20 33 92 38

Karina Lind Møllerskov

Financiel leder

kln@jesma.dk

+45 60 21 64 18

Uffe Sudergaard

Tekniskchef

us@jesma.dk

+45 22 28 54 50

 

 

Salg & Marketing

Palle Serup
CEO / Ejer
ps@jesma.dk
+45 27 22 39 11

 

Marius Thomas Rasmussen 
Salgs direktør – Polen og Østeuropa
Mtr@jesma.com
+48 722 011 022

Susan Ascot 
Area Sales Manager – Tyskland & BENELUX
sa@jesma.com
+45 30 30 55 05
SALES 

Diego Clivio
Salgs Direktør – LATAM, Spanien & Portugal
dc@jesma.com
+54 9 23 64 41 88 99

 

Daniel Serup 
Junior salg – Skandinavien
daniel.serup@jesmagroup.com
+45 22 66 33 30

Eva Lise Sloth  
Teknisk salgs support
els@jesma.dk
+45 76 43 99 22

Maria Fauerholm Christensen
Marketing koordinator
maria.f.christensen@jesmagroup.com
+45 29 61 11 25

 

 

Ingeniørarbejde, automation & indkøb

Uffe Sudergaard 
Tekniskchef,: Ingeniørarbejde, konstruktion
us@jesma.dk
+45 22 28 54 50

Benjamin Serup 
Kvalitetschef
Benjamin.serup@jesmagroup.com
+45 22 59 18 30

Jevgenijs Scegolevs
Projektleder  – Mekanisk ingeniør
jsc@jesma.dk
+45 22 28 54 53

Jens Christian Pedersen 
Automationschef
jens.chr.pedersen@jesmagroup.com
+45 29 45 10 39
SALES 

Adrian Grobelak 
Automationsingeniør
adrian.grobelak@jesmagroup.com
+48 507 438 167

Finn Sørensen
Indkøb & logistik
fs@jesma.dk
+45 24 45 73 79

Małgorzata Kulczynska 
Generel leder – Jesma Polen
mk@jesma.com
+48 513 080 884

 

 

 

Økonomi

Carsten Jensen 
CFO
carsten.jensen@jesmagroup.com
+45 20 33 92 38

Karina Lind Møllerskov 
Financiel leder
kln@jesma.dk
+45 60 21 64 18

Kan du ikke vælge?

Kontakt Jesmas hovedkontor, så vil vi pege dig i den rigtige retning.

Hovednummer

+45 75 72 11 00 

jesma@jesma.dk