Ledelse

Jesma hovedkontor, Danmark

Palle Serup

Administrerende direktør

ps@jesma.dk

Karina Lind Norin

Økonomichef

kln@jesma.dk

Uffe Sudergaard

Teknisk chef

us@jesma.dk

 

Jesma Polen

Marius Thomas Rasmussen 

Direktør Jesma PL

Mtr@jesma.com

 

 

Salg & Marketing

Palle Serup
Administrerende Director – Salg verden
ps@jesma.dk
+45 27 22 39 11

 

Marius Thomas Rasmussen 
Direktør Jesma Polen – Salg Polen & Østeuropa
Mtr@jesma.com
+48 722 011 022

Susan Ascot 
Area Sales Manager – Tyskland & BENELUX
sa@jesma.com
+45 3030 5505
SALES 

Steen Kousgaard 
Sales Manager – Jesma AquaLine
steen.kousgaard@jesmagroup.com
+45 3132 1039

Diego Clivio
Salgsdirektør- LATAM, Spanien & Portugal
dc@jesma.com
+54 9 23 64 41 88 99

Jim Larsen
Sales Manager – S-E-G og Jesma Skandinavien
jla@jesmagroup.com
+46 7 06 46 55 76

Eva Lise Sloth  
Teknisk Salgssupport
els@jesma.dk
+45 7643 9922

Julie Laursen 
Digital Marketing Manager & Salgssupport
jl@jesma.dk
+45 2033 9238

Magdalena Gartska 
Salgssupport, dokumentation & messer
mg@jesma.com
+48 531 802 821

Teknisk afdeling: konstruktion, AUTOMATION & indkøb

Uffe Sudergaard 
Teknisk chef
us@jesma.dk
+45 22285450

Benjamin Serup 
Kvalitetschef
Benjamin.serup@jesmagroup.com
+45 22591830

Jevgenijs Scegolevs
Project Manager  – Mekaniskingeniør
jsc@jesma.dk
+45 2228 5453

Jens Christian Pedersen 
Automation Manager
jens.chr.pedersen@jesmagroup.com
+45 2945 1039
SALES 

Adrian Grobelak 
Automationsingeniør, PL
adrian.grobelak@jesmagroup.com
+48 507 438 167

Finn Sørensen
Indkøb og logistik
fs@jesma.dk
+45 24 45 73 79

Malgorzata Kulczynska 
Indkøb
mk@jesma.com
+48 513 080 884

 

 

 

Økonomi

Karina Lind Norind
Økonomichef
kln@jesma.dk
+45 6021 6418

Elisabeth Jørgensen 
Økonomi assistant
ej@jesma.dk
+45 3132 0583

Anna Mieloch
Økonomi- PL
am@jesma.com
+48 510 582 398

Hovedkontor

Kan du ikke vælge? Kontakt Jesmas hovedkontor så hjælper vi med at finde den medarbejder der kan hjælpe dig bedst.

HOVEDNR

+45 75 72 11 00 

jesma@jesma.dk